Keresztény Advent Közösség
Üdvözöljük közösségünk honlapján. Kérem válasszon a menüpontok közül.
napi ige   |    magunkról   |    a Bibliáról
Közösségünk aktuális eseményeiről.
A Szentírással kapcsolatos hírek, cikkek, jegyzetek.
Bibliai tárgyú előadások, Istentiszteletek, zenék.
Bibliai tárgyú filmek, kisvideók, előadások, Istentiszteletek.
Írja meg nekünk kérdését, véleményét honlapunkkal kapcsolatban.
Napi ige

Igemagyarázat

Ajánló

Népszerű receptek

Népszerű cikkek

Online látogatók
Online látogatók száma:

Magunkról
Az adventmozgalom hitelveinek rövid leírása.

A közösség
A Keresztény Advent Közösség tagjai hitbeli meggyőződésüket tekintve hetedik napot (szombat) ünneplő adventisták, a történelmi adventizmus hitelveit vallják, és a nemzetközi adventmozgalomhoz tartozóknak tekintik magukat. Közösségünk a nemzetközi adventmozgalommal együtt utóreformációs küldetést vall magáénak.
Alapvető meggyőződésünk az a felismerés, hogy Krisztus második eljövetelének közelsége történelmi realitás, noha a pontos idő meghatározhatatlan. Ugyancsak valljuk, hogy ennek következtében időszerű egy "illési reformáció" (Mal 4,4-5), amely "helyreállít mindent" (Mát 17,11). Ezért feladatunknak tekintjük az "örökkévaló evangélium" (Jel 14,6-12) képviselését, biblikus teljességében. A biblikus reformáció, az eredeti bibliai eszmékhez és gyakorlatokhoz való visszatérés jegyében ünneplik meg a szombatnapot a közösség tagjai nyugalomnapként és istentiszteleti napként, a Tízparancsolat IV. parancsolata értelmében, evangéliumi szemlélettel, Jézus szombatreformjai szellemében. Közösségünk gyakorolja a Jézus rendelése szerinti két újszövetségi szertartást, az alámerítés általi felnőttkeresztséget és az úrvacsorát.
A Keresztény Advent Közösség nem értelmezi magát egyedül üdvözítő egyháznak, elismeri, hogy igazságot szerető, őszinte keresztények élnek szétszóródva a különböző felekezetekben, és őszinte Isten-keresők vannak más vallások hívei és a vallástalanok körében is, akik követik az általuk megismert világosságot. Közösségünk - ugyancsak a biblikus alapelvekhez való ragaszkodás jegyében - önfenntartó, hitéleti tevékenységéhez nem vesz igénybe anyagi támogatást az államtól.

Részletesebb információ a www.kerak.hu oldalon.

Fotók
A képekre rákattintva, azokat nagyobb méretben is megnézheti.

A minden díszítést nélkülöző egyszerű teremet próbáltuk a lehető legtöbb cserepes növénnyel díszíteni, hogy közelebb érezze magát az érdeklődő a természethez. Megjelenésével nem kívánja az Istent kereső ember figyelmét, gondolatait lekötni. Egyetlen célja, hogy ezen a helyen elcsendesedve, ki-ki lelkében találkozhasson mennyei Atyjával.

Dátum

Igehirdetők
2017. IV. negyedév

Ajánló